koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  7.50
  10.00
  %25
  indirim
  Basım Tarihi:
  2015
  Sayfa Sayı:
  91
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saat

  Klasik İslam edebiyatının büyük ismi Feridüddin Attar veciz üslubuyla yüzyıllar öncesinden günümüze sesleniyor. Bir öğüt kitabı olan Pendname tasavvufa sırtını dayayarak ahlak, ilim, adabımuaşeret dâhil birçok konuda hâlâ taze uyarı ve tavsiyeler içeriyor. Aslına sadık kalınarak, manzum hâlde okura sunduğumuz Pendname, “güzel huylara dair”, “iyi ameller”, “yoksulluğa sabretme bahsi” ,“konuk severlik”, “sadaka ve hayır”, “dostluğa yaraşmayan şeyler”, “öfke ve sertlik bahsi” gibi çarpıcı başlıkla- rı barındırıyor. İnce ancak tesirli hacmiyle tekrar tekrar okunmayı hak eden Pendname, Attar’ın rahlesine diz kıracak okurun peşinde.  24.00
  32.00
  %25
  indirim
  Basım Tarihi:
  2012
  Sayfa Sayı:
  330
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  XVIII. asrın mutasavvıf ilim adamlarından olan Ahmed Mürşidi, yaşadığı yüzyılda adından söz ettirebilen sayılı şahsiyetler arasındadır. Nihad Sami Banarlı onun için ‘’18.asırda iki önemli isim vardır. Birisi Erzurumlu İbrahim Hakkı, bir diğeri Diyarbakırlı Ahmed Mürşidi’dir der. Ahlaki çerçevede yazılmış eserler içerisinde Ahmed Mürşidi Pendnamesi’nin beklide en belirgin özelliği, sosyal hayatla alakalı hemen bütün mevzuları ele almış olması ve bu mevzularla alakalı pek çok ayet ve hadise de yer vermesidir. Onun eseri yüzyıllar boyu iyiliğin faziletleri, kötülüğün zararlı ve acı sonuçlarını anlatan bir öğüt kitabı olarak elden ele ve dilden dile dolaşarak adete bir başucu kitabı olmuştur.  11.00
  13.00
  %16
  indirim
  Basım Tarihi:
  2012
  Sayfa Sayı:
  88
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  Pendnâme, Hz. Mevlana Celâleddin Rûmî’nin (k.s) feyiz aldıgı büyük mutasavvıf sair Seyh Ferîdüddin Attâr (k.s)’ın kaleme aldıgı bir ahlâk kitabıdır.

  Din, tasavvuf ve ahlâk konularının ele alındıgı bu eserde, Attâr ,bizlere çesitli nasihatler vermektedir.


  Herkesçe anlasılabilir bir üslûpla yazıldıgından, kendisini defalarca okutan bu kıymetli kitap sark klasikleri arasına girmis ve bu üslûpla yazılan diger yapıtlara ısık tutmustur.

  Mehmet Ali Özkan’ın çevirisiyle bizlerle bulusan bu degerli eser, unutulan degerlerimiz içinden yolumuza bir ısık tutacaktır.