koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26


    Kökler Kitabevi iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Kökler Kitabevi'nde satılan tüm ürünler, orijinal olup üretici firmaların ve Kökler Kitap garantisi altındadır. Siparişleriniz gönderilmeden önce baskıdan kaynaklanan basım hatası, sayfa eksikliği vb. bozukluklar kontrol edilmektedir.

    Tüketici Hakları Kanunu gereğince basım hatası, sayfa eksikliği kusurları dışında kitap vb. basılı emtianın iadesi mümkün değildir. Bu yüzden sitemizden ve Kitabevimiz'den satın alınan kitapların iadesi mümkün değildir.

    Ancak; 1 - Satılan ürünün hatalı olması durumunda, * Ürünlerle ilgili sorunlarda: Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için: - İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir. - İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde başlatılmış olmalıdır. - İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir. Kökler Kitabevi iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını Kökler Kitabevi üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

    2 - Teslimatçı firmadan (kargodan) kaynaklanan sorunlarda: Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Kökler Kitabevi’ne bildirilmelidir. Kökler Kitabevi en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.