koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  30
  40
  %25
  indirim
  Basım Tarihi:
  Temmuz 2017 (2. Basım)
  Sayfa Sayı:
  480
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  Allah-u telâya hamd olsun,sevdiği seçtiği kullarına selamlar olsun.

  Rahman ve Rahim olan Allah-u telâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi ) İmam-ı Rabbaninin (kuddisesirruh) yüksek ilmini, temiz ahlakını, eşsiz takvasını velayetteki yüksek makamlarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği, kalblerin düşünemediği marifetlerini, hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim. Siz mesud okuyucularıma takdim ediyorum. Kitabin aslı Farisi dil ile yazılmış olup, bazı yerleri de Arabidir.

  Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir  (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Yani hicri binotuzyedi (M.1627) senesinde tamamlamıştır.

  Kitab, belagat ve fesahat bakımından çok yüksektir. İki maksad üzere olup, birinci maksad, İmam-ı Rabbaninin hocasi Muhammed Baki'yi (kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır.