koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  15.00
  20.00
  %25
  indirim
  Yayınevi:
  Kategori:
  Basım Tarihi:
  2016
  Sayfa Sayı:
  176
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  ...Bu tefsir ve tevil, pür-perişan yazılanlar ve özlerin de özü olan anlatımın kabuğunu çıkarmaya çalışıp icmâlen tahkik ve Kur’ân-ı Kerîm öğrenilmesine İslâm ehlini teşvik için Arapça bilmeyen kalem ehlini teşvik edip ihvâna yâdigâr ve dostlara hediye kılındığı Sûretü’l-Fâtihâ, 1191/1777 tarihi Ramazan ayının ilk günlerinde vuku buldu. Ve beş sene geçtikten sonra son hâlini vererek yazmak nasip oldu. Gayret bizden tevfik Allah’tan... Bir günahkâr der ki umulur ki engel olmayacak davet bize sunulur. Acısın Allah hem söyleyenine, hem derleyenine. Müstakîmzâde Süleyman Efendi (1719-1789)  16.50
  22
  %25
  indirim
  Basım Tarihi:
  2018
  Sayfa Sayı:
  144
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  48 Saatte Kargoya Teslim

  Merhum Prof. Dr. M.Es'ad Coşan Hocaefendi; kendisine gelen yoğun talepler ve bazı manevi işaretler neticesinde, hâl-i hayatında Tefsir Dersleri yapmaya başlamıştı.

  Bu tefsir dersleri Bakara suresi 223. ayete kadar devam edebilmişti. Ancak emr-i Hak vaki oldu, Rabbine yürüdü. Ömrü vefa etmedi, Kur'an-ı Kerim'in tümünün tefsirini tamamlamak mümkün olamadı.

  Ses kaydı olarak elde mevcut olan bu tefsir dersleri metne dönüştürülüp kitap olarak yayınlandı. Fatiha Sûresi Tefsiri ve Bakara Sûresi Tefsiri (5 cilt) olmak üzere toplam 6 cilt olarak istifadenize sunuyoruz.

  M. Es'ad Coşan Hocaefendi'nin ilk defa yayınlanan bu eserlerini ilim, fikir ve irfan hayatımıza sunarken kendisini rahmetle yâd ediyoruz. Mevlâ ruhunu şâd ve mesrur, mekrad-i pâkini pür-nûr, mânevî makâmını âlâ eylesin.