koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  15
  25
  %40
  indirim
  Basım Tarihi:
  2008
  Sayfa Sayı:
  312
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  İslam büyüklerinden nimetlerine şükretmemiz vacib olanlardan biri de Mevlana Halid hazretleridir. Çünkü Bağdad'dan Hindistan'a Şah Abdullahı Dehlevi hazretlerinin huzuruna gitmiş, bir sene dolmadan kalbi Müceddid-i Elf-i Sani hazretlerinin feyiz ve nurları ile dolu olarak irşad vazifesi ile mutlak halife ünvanıyla dönüp Bağdad'a gelmiştir.

  Hazreti Müceddid'in Hindistan ve havalisinde yaptığı gibi Mevlana Halid efendimiz de Orta Doğu'yu irşad etmiş, irşad nuru ve feyizleri Türkistan'dan Balkanlara, Dağıstan'dan Arabistan'a, Anadolu'dan Mısır'a, Bağdad'dan Şam'a, İzmir'den Girit'e, hatta Güney Amerika'ya uzanmış, İslamın dünyaya gölge salançınarı zahiren ve batınen bir bahar tazeliğine bürünmüş, dallarından ilim cıvıltıları, yapraklarından zikir terennümleri gül bahçesi gibi asumana yayılmış ve dünyanın insanlarla meskun bulunan dörtte biri tarafından duyulmuştur.

  Naksibendiliğin Müceddidi rengiyle bu yeni ve asil renk Mevlana'nın manevi eliyle de hususi bir tarz ve şekil almıştır.

  Kendisini görenle görmeyen, tanıyanla tanımayan, sevenle sevmeyen asla bir ve beraber sayılmamıştır.

  İşte bu kitapta dinin parlak ışığı, düneşler güneşi Ziyaeddin Mevlana Halid hazretlerinin insanlığa örnek hayatlrı ve mektubları bir araya getirilmiştir.

  Süleyman Kuku

  DAMRA YAYINLARI